تازه های معماری ایران

برگزیدگان جایزه معمار ۹۴

مجله‌ی معمار برگزارکننده جایزه‌ی سالا‌نه معمار با هدف اشاعه اندیشه و هنر معماری، شهرسازى و ساخت و صنعت در سال ۱۳۷۶ تأسیس شد. مجله معمار از سال ۱۳۸۰ جایزه معمار را به صورت سالیانه برگزار کرده است.

جایزه‌ی معمار هر ساله به برترین طراحان معماری ساختمان‌های کشور به لحاظ خلاقیت و نحوه‌ی به کارگیری فضا در خدمت کاربری تعلق می‌گیرد. با توجه به اینکه هیأت داوران جایزه‌ی معمار از میان معماران برجسته‌ی ایرانی و بین‌المللی انتخاب می‌شوند، این جایزه در بین جامعه‌ی معماری کشور دارای اعتبار ویژه‌ای است.

از سوی دیگر برگزاری جایزه‌ی معمار طی سال‌های اخیر، با معرفی طرح‌ها و ساختمان‌های برتر، موجب شکوفایی مفهوم معماری ایرانی بوده است. جایزه معمار امسال پانزدهمین دوره خود را به عنوان یکی از بزرگ‌ترین رویدادهای معماری ایران تجربه می‌کند. تداوم زندگی این نهاد معتبر برای همه دست اندکاران عرصه معماری، نشان از کیفیت ماندگار آن دارد.پانزدهمین دوره «جایزه معمار» با معرفی نفرات برتر و بهترین طراحان معماری کشور در کتابخانه ملی برگزار شد.

00
شرکت سوپرپایپ باز هم تنها حامی این دوره از جایزه معمار بود، جایزه‌ای که از سال ۱۳۸۰ توسط موسسه معمار نشر برگزار می‌شود. بنیانگذار این جایزه سهیلا بسکی نویسنده و فعال حوزه معماری است که ششم خردادماه امسال و در سن ۶۲ سالگی درگذشت. این جایزه هر سال به برترین طراحان معماری ساختمان‌های کشور به لحاظ خلاقیت و نحوه‌ به‌کارگیری فضا در خدمت کاربری تعلق می‌گیرد.

هیات داوران سال ۱۳۹۴ سید‌رضا هاشمی، فرهاد احمدی، هان تومرتکین، محمدرضا نیکبخت و ارشیا محمودی در تاریخ۱۶ مهر آثار برگزیده ی خود را به شرح زیر معرفی نموده اند:

برگزیدگان گروه مسکونی (آپارتمانی)

رتبه اول: گروه طراحی ارش بعد چهارم فضا، علیرضا شرافتی، پانته‌آ اسلامی، آپارتمان مسکونی ویلا

رتبه دوم: عبدالرضا قماشچی، مجموعه مسکونی ۹۱۱

رتبه سوم مشترک: شرکت طراحی آراد ، بهرام کلانتری، کوروش دباغ، پرو‍‍ژه مسکونی BW7

رتبه سوم مشترک: دفتر معماری تداوم پویا، ساراکلانتری، رضا صیادیان، خانه صبا

رتبه سوم مشترک: دفتر معماری رازان، سید نوید امامی، مجتمع هم‌سایه

برگزیدگان گروه مسکونی (تک واحدی)

رتبه اول مشترک: معماران رویداد، زهرا آرمند، مصطفی امید بخش، خانه ما گلستانه

رتبه اول مشترک: دفتر معماری تجربه زمان ما، هانیه علیزاده نوغانی، محمود علی اصغری گنجی، خانه بزرگمهر

رتبه دوم: دفتر فرآیند منطقی در طراحی معماری، احسان حسینی، الهام گرامی زاده نایینی، ویلای آنا و سعید

رتبه سوم مشترک: استودیو طراحی براکت، شروین حسینی، باغ جنت

رتبه سوم مشترک: دفتر دیگر، علیرضا تغابنی، ویلای برادر کوچک‌تر

برگزیدگان گروه عمومی

رتبه اول: سازه‌های پارچه‌ای دیبا، لیلا عراقیان، پل پیاده طبیعت

رتبه دوم: امیر شهراد، ساختمان اداری نیک بسپار

رتبه سوم مشترک: محسن کاظمیان فرد، پروژه اداری تجاری سعادت آباد

رتبه سوم مشترک: پادرا پایا پارس، منظر بوم نقش، برج اداری وزرا

برگزیدگان گروه بازسازی

رتبه اول: دفتر دیگر، علیرضا تغابنی، نمایشگاه صنعتی- اداری آریو چوب

رتبه دوم مشترک: دفتر طراحی دایره و مهندسان مشاور عمارت خورشید، مرمت و بهسازی خانه لولاگر

رتبه دوم مشترک: گروه طراحی ارش بعد چهارم فضا، علیرضا شرافتی، پانته‌آ اسلامی، طراحی نما، محوطه و معماری داخلی مجتمع تجاری ارگ

رتبه سوم: بهزاد ریاضی، قدمگاه حضرت خضر

5250635803798214409453201511444010

رتبه اول گروه مسکونی (آپارتمانی): گروه طراحی ارش بعد چهارم فضا، علیرضا شرافتی، پانته‌آ اسلامی، آپارتمان مسکونی ویلا

 

2

رتبه دوم گروه مسکونی (آپارتمانی): عبدالرضا قماشچی، مجموعه مسکونی ۹۱۱

3

رتبه سوم مشترک گروه مسکونی (آپارتمانی): شرکت طراحی آراد ، بهرام کلانتری، کوروش دباغ، پرو‍‍ژه مسکونی BW7

4

رتبه سوم مشترک گروه مسکونی (آپارتمانی): دفتر معماری تداوم پویا، ساراکلانتری، رضا صیادیان، خانه صبا

5

رتبه سوم مشترک گروه مسکونی (آپارتمانی): دفتر معماری رازان، سید نوید امامی، مجتمع هم‌سایه

6

رتبه اول مشترک گروه مسکونی (تک واحدی): معماران رویداد، زهرا آرمند، مصطفی امید بخش، خانه ما گلستانه

7

رتبه اول مشترک گروه مسکونی (تک واحدی): دفتر معماری تجربه زمان ما، هانیه علیزاده نوغانی، محمود علی اصغری گنجی، خانه بزرگمهر

8

رتبه دوم گروه مسکونی (تک واحدی): دفتر فرآیند منطقی در طراحی معماری، احسان حسینی، الهام گرامی زاده نایینی، ویلای آنا و سعید

9

رتبه سوم مشترک گروه مسکونی (تک واحدی): استودیو طراحی براکت، شروین حسینی، باغ جنت

10

رتبه سوم مشترک گروه مسکونی (تک واحدی): دفتر دیگر، علیرضا تغابنی، ویلای برادر کوچک‌تر

11

رتبه اول گروه عمومی: سازه‌های پارچه‌ای دیبا، لیلا عراقیان، پل پیاده طبیعت

12

رتبه دوم گروه عمومی: امیر شهراد، ساختمان اداری نیک بسپار

13

رتبه سوم مشترک گروه عمومی: محسن کاظمیان فرد، پروژه اداری تجاری سعادت آباد

14

رتبه سوم مشترک گروه عمومی: پادرا پایا پارس، منظر بوم نقش، برج اداری وزرا

15

رتبه اول گروه بازسازی: دفتر دیگر، علیرضا تغابنی، نمایشگاه صنعتی- اداری آریو چوب

16

رتبه دوم مشترک گروه بازسازی: دفتر طراحی دایره و مهندسان مشاور عمارت خورشید، مرمت و بهسازی خانه لولاگر

17

رتبه دوم مشترک گروه بازسازی: گروه طراحی ارش بعد چهارم فضا، علیرضا شرافتی، پانته‌آ اسلامی، طراحی نما، محوطه و معماری داخلی مجتمع تجاری ارگ

18

رتبه سوم گروه بازسازی: بهزاد ریاضی، قدمگاه حضرت خضر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا