تحلیل فضای شهری

تحلیل و بررسی خیابان خیام قزوین(پروژه تحلیل فضای شهری)

کد:T126

خیابان خیام از نظر موقعیت قرارگیری دارای وضعیت ویژه ای برای تفریح و گذراندن اوقات فراغت است. نخست قرار گیری در محدوده تاریخی شهر قزوین است. نزدیکی به بناهای مهم تاریخی موجود در خیابان طالقانی و سبزه میدان از جمله عمارت چهل ستون، از موقعیت های ویژه این خیابان است . درون خیابان نیز در انتهای بن بست رفیع کلیسای با ارزش میراثی قرار گرفته است. دوم در شرق خیابان در انتهای کوچه های خرسند و حاجی نصیری، پارک مشاهیر قرار دارد که دارای پارکینگ ویژه نیز می باشد. همچنین پارک ملت نیز در انتهای خیابان شهرداری، مجاور بلوار مدرس در فاصله ۳۹۰ متری خیابان خیام است که دسترسی به آن بسیار آسان می باشد. سوم خیابان خیام با مراکز تجاری و خدماتی مختلف محلی برای گذران اوقات فراغت و تفریح و گردش عصرانه جوانان و خانواده هاست.

بررسی وضع موجود کاربری اراضی ناحیه ۲ قزوین که محور خیام در آن واقع شده ، نشان می دهد که این ناحیه با وسعتی معادل ۱۰۶ هکتار دارای جمعیتی بالغ بر ۱۷۳۹ نفر بوده و پیش بینی می گردد جمعیت این ناحیه در افق طرح به ۲۱۱۶۵ نفر افزایش یابد . بررسی کاربریهای خدمات اجتماعی – رفاهی در وضع موجود و تخمین نیازمندیهای این اراضی در سالهای آتی نشان می دهد که این ناحیه از نظر مراکز آموزشی، فرهنگی ، درمانی و فضای سبز دچار کمبود بوده و سطح اراضی مذهبی و جهانگردی و پذیرایی در سطح مناسبی می باشد . سطح وسیع اراضی جهانگردی و پذیرایی در این ناحیه ناشی از استقرار مراکز و خانه های قدیمی و سنتی در این ناحیه به عنوان یکی از قسمتهای اصلی بافت قدیم می باشد . سطح وسیع اراضی تجاری نسبت به پیش بینی های صورت گرفته نشان دهنده استقرار تعداد وسیعی از مراکز تجاری با عملکرد شهری و فرامنطقه ای در این ناحیه و در مجاورت شبکه های اصلی می باشد .

محور خیام علاوه بر اینکه از نظر ترافیکی گره مهمی به حساب می آید از نظر فضایی نیز جایگاه بسیار مهمی در سطح شهر دارد . مفهوم مرکزیت اجتماعی – مدنی در فضاهای باز این عرصه به خوبی قابل مشاهده است . بناها و ساختمانهای مهم مستقر در اطراف این میدان نظم خاص و هماهنگی و یکپارچگی چندان مناسبی ندارند و عموما به دوره های مختلف تاریخی تعلق دارند طرح جامع شهر قزوین ، ۱۳۹۰). | در نتیجه بررسی هایی که در شهر قزوین انجام شد، محورهائی که می توانند در استخوانبندی اصلی شهر اهمیت و جایگاه قابل توجهی داشته باشند ، شناسایی گردیدند تا در ترکیب با دیگر فضاهای شهری شناسایی شده کلیت ساختار فضایی شهر را تشکیل دهند . یکی از محورهای مهم و اصلی شهر قزوین ، محور خیام می باشد.

پس از پرداخت آنلاین لینک دانلود فایل همان لحظه به طور خودکار به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

——————————————————————————————————————-
نام محصول:تحلیل و بررسی خیابان خیام قزوین(پروژه تحلیل فضای شهری)
قیمت:۱۵هزار تومان
فرمت فایل:powerpoint
تعداد صفحات:۵۰صفحه
حجم فایل:۵ مگابایت

قابل پرداخت با کلیه کارت های بانکی

قیمت قبل از تخفیف ۲۰۰,۰۰۰ ریال

تحلیل و بررسی خیابان خیام قزوین،تحلیل و بررسی خیابان خیام قزوین(پروژه تحلیل فضای شهری)،پاورپوینت خیابان خیام قزوین،پروژه خیابان خیام قزوین،پروژه تحلیل فضای شهری خیابان خیام قزوین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا