آرشیو پاورپوینت های معماری(معماری اسلامی،معماری معاصر،انسان طبیعت معماری،مبانی نظری معماری)(کلیک کنید)مبانی نظریمعماری اسلامی

دانلود پاورپوینت بررسی و تحلیل جایگاه هنر باغ سازی و منظر در جهان

ساده ترین تعریف منظر، آنچه که در کتاب های لغت آمده، تصویری از طبیعت است که از دور دست در برابر چشم ما قرار گرفته اولین بار لغت منظر (Landscape) در زبان هلندی و برای مشخص کردن نه یک محیط طبیعی، که یک تابلو به کار برده شد.

پیش از آن منظر صرفاً بخشی از طبیعت بود: زیبایی از عناصر طبیعت که دارای جنبه های رمانتیک و احساس برانگیز باشد. امروز مراد از آن معنایی بیش از عینیت طبیعت واژه های چشم انداز و دورنما به عنوان معادل های منظر در فارسی به کار برده شده که با تعریف عامیانه آن سازگار است.

منظر تنها یک محیط خارجی و عینی نیست بلکه عینیتی است که در انسان ذهنیتی خاص را به وجود می آورد. به تعبیر وقتی عنصری بیرونی برای ما ذهنیتی گسترده را تداعی می کند. به آن منظر می گوییم.

منظر حاصل تعامل انسان با محیط و جامعه با تاریخ است. از اینجاست که یک طبیعت ثابت برای افراد مختلف با فرهنگ های مختلف و در زمان های متفاوت در حال تغییر نسبی و پویا است.

عناصری طبیعی که در طول تاریخ انتخاب شده ومی تواند مفهوم منظر و ذهنیت خاصی را برای ناظر تداعی کند بسیار متنوع است. در حقیقت وظیفه معمار منظر مدیریت ذهنیت و فهم مشترک انسان ها با استفاده از این عناصر منتخب طبیعی (عناصر منظر) است.

پس از پرداخت آنلاین لینک دانلود فایل همان لحظه به طور خودکار به ایمیل شما ارسال خواهد شد.
جهت آموزش خرید از سایت اینجا کلیک کنید.

——————————————————————————————————————-
نام محصول:  پاورپوینت بررسی و تحلیل جایگاه هنر باغ سازی و منظر در جهان
قیمت:۷هزار تومان
فرمت فایل:powerpoint
تعداد صفحات۵۰ صفحه
حجم فایل:۲۰مگابایت

قابل پرداخت با کلیه کارت های بانکی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا