آرشیو پاورپوینت های معماری(معماری اسلامی،معماری معاصر،انسان طبیعت معماری،مبانی نظری معماری)(کلیک کنید)معماری اسلامی

پاورپوینت تحلیل و بررسی باغ های شمال

کد:B82

باغ های احداث شده در امتداد ساحل بحر خزر دارای محیط و آب و هوا و اوضاعی طبیعی است که با وضع طبیعی فلات بزرگ ایران که غالباً خشک لم یزرع و شوره زار است کاملاً متفاوت می باشد.

جوناس هانوری که در سال ۱۷۴۴ از مازندران دیدن کرده می نویسد: « مردم این منطقه از یک بهار طولانی استفاده می کنند. چمنها و مرغزارهای آن سرزمین از گل پوشیده شده، پیچک و گل نسترن و گل سرخ همه جا به چشم می خورد. خاک این منطقه بسیار حاصلخیز است.

تقریباً کلیه انواع میوه خودرو در آنجا به دست می آید و علاوه بر انواع مرکبات مانند پرتقال، لیمو و غیره، هلو و انار نیز به عمل می آید و انگور در آن به وفور یافت می شود. همه این خصوصیات، این منطقه را به صورت بهشتی درآورده است.»

هانوری خاطر نشان می سازد که شاه عباس به سواحل جنوبی دریای خزر به خصوص مازندران علاقه و توجهی خاص داشت و ما اینک به شرح و تفصیل کاخها و باغ های او در این ناحیه می پردازیم.

طبق گزارشها و اطلاعاتی که در دست می باشد شاه عباس در فواصل دو فرسنگ به ساختن یک سرای کوچک مبادرت می ورزید تا هنگام مسافرت در کرانۀ بحر خزر جایگاهی برای استراحت و تناول طعام و تنقلات داشته باشد. پیداست که به فرمان وی شاهراه های عالی ساخته شد تا این مسافرتها به راحتی انجام گیرد. شش باغ از باغ های شاه عباس هنوز باقی است.

b82

پس از پرداخت آنلاین لینک دانلود فایل همان لحظه به طور خودکار به ایمیل شما ارسال خواهد شد.
جهت آموزش خرید از سایت اینجا کلیک کنید.

——————————————————————————————————————-
نام محصول:پاورپوینت تحلیل و بررسی باغ های شمال
قیمت:۷هزار تومان
فرمت فایل:powerpoint
تعداد صفحات ۴۵ صفحه
حجم فایل۷ مگابایت

قابل پرداخت با کلیه کارت های بانکی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا