آرشیو پاورپوینت های معماری(معماری اسلامی،معماری معاصر،انسان طبیعت معماری،مبانی نظری معماری)(کلیک کنید)انسان طبیعت معماری

پاورپوینت ریتم در معماری

کد:B110

ریتم به تکرارمنظم یا هماهنگ خطوط،اشکال، فرمها یارنگها گفته می شود،و شامل نظریه بنیادی تکراراست که به عنوان تدبیری برای سازماندهی فرم هاو فضاهادرمعماری محسوب می شود. تقریبا تمامی انواع بناها ازاجزائی تشکیل شده اندکه بالطبع تکرارمیگردند. تیرها وستونها تکرار می شوند تا دهنه های تکراری سازه ومدول های فضا را تشکیل دهند. درها و پنجره ها به طورمکرر سطح بنا را سوراخ می کنند تا ورودی نور،هوا، مناظر و مردم را به ان میسر سازند. تکرار فضا ها اغلب برای تامین نیاز های عملکردی مکرر یا مشابه در برنامه ی بنا حاصل می شود.

درهنر تجسمی ریتم معنایی تصویری دارد وعبارت است از تکرار تغییر و حرکت عناصر بصری در فضای تجسمی به عبارت دیگر تکرار منظم ومتوالی یک عنصر تصویری ضرب اهنگ بصری را بوجود می اورد.

به طور کلی ریتم چهار دسته ضرب اهنگ بصری را می توان نام برد:

تکرار یکنواخت: در این نوع ضرب اهنگ یک تصویر به طور یکنواخت و به صورت متوالی تکرار می شود. این ریتم باعث نوعی حرکت و عکس العمل خود به خودی شده وتوجه مخاطب را به دنبال خود هدایت می کند اما به واسطه عدم تنوع تاثیری منفی نیز در پی دارد وپس از مدتی ملال اور وکسالت بار خواهد شد.

b110

پس از پرداخت آنلاین لینک دانلود فایل همان لحظه به طور خودکار به ایمیل شما ارسال خواهد شد.
جهت آموزش خرید از سایت اینجا کلیک کنید.

————————————————————————————————————-
نام محصول:پاورپوینت ریتم در معماری
قیمت:۶هزار تومان
فرمت فایل:powerpoint
تعداد صفحات ۶۳صفحه
حجم فایل۵ مگابایت

قابل پرداخت با کلیه کارت های بانکی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا