آرشیو پاورپوینت های معماری(معماری اسلامی،معماری معاصر،انسان طبیعت معماری،مبانی نظری معماری)(کلیک کنید)انسان طبیعت معماری

پروژه انسان طبیعت معماری،الهام از سازه برگ در معماری

در داخل هر برگ عناصر تیری شکل قرار دارند که به آنها رگ برگ گفته می شود. رگ بر گها در درون برگ ها نقش سازه ای و انتقال مواد غذائی را دارند. موقعیت رگ برگ در داخل برگ همواره به گونه ای است که بتوانند نیرو ها را در داخل برگ خنثی کند. همچنین قطر آنها منطبق با نیروهای وارده متغییر است. همانطور که گفته شد در گیاهان دو لپه ای رگ برگ ها به صورت منشعب و مشبک است و در تک لپه ایها معمولاً رگ برگ ها (به غیر از گ برگهای بسیار ریز) موازی هم قرار گرفته اند. رگ برگ های کوچکتر در انتها به هم می پیوندند و شبکه ای به وجود می آورند. هر رگ برگ دارای یک شبکه مویرگی است.                                                  از نقطه نظر مکانیکی وزن برگ و نیرو های وارده بر آن به نحوی باید به تکیه گاه که شاخه درخت باشد منتقل گردد. برگها باید تعادل و پایداری درخت را حفظ نمایند. هر گونه گیاهی نظم برگ معینی دارند که در اصطلاح به آن فیلوتاکسی  می گویند و با چینش منظم خود می تواند تعادل را در شاخه های فرعی یا ساقه بوجود آورند.

در این پروژه با بررسی ساختار انواع برگ درختان و گیاهان به نقش آن در معماری و سازه های ساختمانی می پردازیم.این پروژه در قالب یک فایل پاور پوینت تقدیم حضور شما عزیزان می گردد.این پروژه جهت ارائه درس انسان طبیعت معماری تهیه گردیده است.

پس از پرداخت آنلاین لینک دانلود فایل همان لحظه به طور خودکار به ایمیل شما ارسال خواهد شد.
جهت آموزش خرید از سایت اینجا کلیک کنید.

——————————————————————————————————————-
نام محصول:پروژه انسان طبیعت معماری،الهام از سازه برگ در معماری
قیمت:۷ هزار تومان
فرمت فایل:powerpoint
تعداد صفحات۴۸ صفحه
حجم فایل:۳مگابایت

قابل پرداخت با کلیه کارت های بانکی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا