رساله کارشناسی ارشد معماریفرهنگی

مطالعات پردیس فرهنگی معماری ایران، کارشناسی ارشد معماری

کد محصو.ل:802

چکیده:

معماری همواره به عنوان هنری مولد در جوامع مطرح بوده. اين هنر به عنوان يکی از عوامل نهادی جامعه در روحيه اجتماعی تاثير می گذارد و در عين حال از آن تاثير می پذيرد. لذا برخلاف هنرهای محض که مستقل از بازارهای خارجی تنها وسيله ای برای ارضای خواسته های هنرمند است، عمل کرده و رابطه متقابل و دو طرفه ای را ميان معمار و کاربران اثر معماری برقرار می کند. بنابراين بهبود وضعيت معماری جامعه نيازمند آن  است که هر يک از طرفين اين معادله، مسير پيشرفت وتکامل خود راطی کند. پيشرفت طراح برای خلق فضاهای نو و پرکارآمد تا حد زيادی منوط به بارور شدن خلاقيت وی در دوران تحصيل می باشد. بنابراين هرگز نمی توان تاثيرات فضای خلاق آموزشی را بر بارور شدن خلاقيت معماران ناديده گرفت. از سوی ديگر سطح ذائقه و سليقه معماری جامعه برای پذيرش و البته درخواست طرح های نو و خلاقانه معماری نيازمند پيشرفت و به روز شدن است. اين امر تنها منوط به يک فعاليت فرهنگی عظيم و انقلاب گونه در چهارچوب يک تشکل واحد معماری است  تا در نهايت در يک رابطه متقابل با پيشرفت هريک از طرفين، شاهد پيشرفت معماری در جامعه خويش باشيم.

در روش تحقیق موضوع، ابتدا منابع مرتبط مورد بررسی قرار گرفت و به صورت کتابخانه ای سوابق موضوع ، جمع آوری گردید. به منظور آزمون فرضیه، رشد خلاقیت در فضاهای آموزشی به صورت میدانی مورد تحقیق قرار گرفت. در این بررسی محدودیت ها، قابلیت ها و انتظارات افراد از طریق مشاهده شناسایی شدند .در این راستا پرسشنامه ها در بین تعدادی از دانشجویان معماری توزیع گردید که پس از حذف پرسشنامه های مخدوش مورد تحلیل واقع شدند.جامعه آماری این تحقیق به صورت مستقل تصادفی ساده از میان دانشجویان دانشکده های معماری دانشگاه های علم و صنعت، شهید بهشتی، تربیت مدرس و تهران انتخاب گردید. پس از انجام مطالعات میدانی، به بررسی و تجزیه و تحلیل خصوصیات کالبدی فضاهای مورد مطالعه پرداخته شد و بر اساس نتایج به دست آمده  ویژگی های تاثیرگذار در ارتقای خلاقیت ارائه گردید. در ادامه داده های بدست آمده از پیمایش فضاهای آموزشی، تجزیه و تحلیل و سپس تعبیر و تفسیر شدند. تفاسیر صورت گرفته از اطلاعات بدست آمده در راستای تجزیه و تحلیل عوامل مؤثر بر ارتقا و رشد خلاقیت در فضاهای آموزشی افزایش کیفیت فضایی انجام شد. در نهایت چیدمان مبلمان به عنوان موثرترين اولويت دانشجويان در ايجاد فضای آموزشی مناسب و بارور کننده خلاقيت دانشجو  به عنوان نتايج تحقيق مطرح شد.

دانلود فهرست مطالعات پردیس فرهنگی معماری ایران

قابل توجه دوستان عزیز

با توجه به محتوا و کیفیت رساله ها و نقشه های ارائه شده قیمت ها به صورت حداقل تعریف شده است؛ و تمامی رساله های ارائه شده در سایت مطابق با استانداردها و آیین نامه های پژوهشی تدوین گردیده است. همچنین تمامی فایل های نقشه با نرم افزار اتوکد طراحی گردیده است و کاملا قابل ویرایش هستند .همینطور رندر ها ، پوسترها و شیت بندی های هر کار با بالاترین کیفیت ارائه شده است. لازم به ذکر است رساله ها و نقشه های ارائه شده درسایت bankarc  در هیچ سایت دیگری وجود ندارد. لذا تمامی حقوق مادی و معنوی برای این سایت محفوظ  است و هرگونه کپی برداری در سایت های دیگر پیگرد قانونی دارد.

توجه! لطفا  هنگام تایپ ایمیل خود از وارد کردن www خودداری فرمائید.

پس از پرداخت آنلاین لینک دانلود فایل همان لحظه به طور خودکار به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

جهت آموزش خرید از سایت اینجا کلیک کنید.


———————————————————————————————————————————————————————————————

نام محصول:رساله پردیس فرهنگی معماری ایران، کارشناسی ازشد معماری
قیمت 35 هزار تومان
فرمت فایل:word
تعداد صفحات:210 صفحه
حجم فایل:20
 مگابایت

قابل پرداخت با کلیه کارت های بانکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا