آرشیو مطالعات های کارشناسی ارشد معماری(کلیک کنید)فرهنگی

مطالعات پردیس فرهنگی معماری ایران، کارشناسی ارشد معماری

کد محصو.ل:۸۰۲

چکیده:

معماری همواره به عنوان هنری مولد در جوامع مطرح بوده. این هنر به عنوان یکی از عوامل نهادی جامعه در روحیه اجتماعی تاثیر می گذارد و در عین حال از آن تاثیر می پذیرد. لذا برخلاف هنرهای محض که مستقل از بازارهای خارجی تنها وسیله ای برای ارضای خواسته های هنرمند است، عمل کرده و رابطه متقابل و دو طرفه ای را میان معمار و کاربران اثر معماری برقرار می کند. بنابراین بهبود وضعیت معماری جامعه نیازمند آن  است که هر یک از طرفین این معادله، مسیر پیشرفت وتکامل خود راطی کند. پیشرفت طراح برای خلق فضاهای نو و پرکارآمد تا حد زیادی منوط به بارور شدن خلاقیت وی در دوران تحصیل می باشد. بنابراین هرگز نمی توان تاثیرات فضای خلاق آموزشی را بر بارور شدن خلاقیت معماران نادیده گرفت. از سوی دیگر سطح ذائقه و سلیقه معماری جامعه برای پذیرش و البته درخواست طرح های نو و خلاقانه معماری نیازمند پیشرفت و به روز شدن است. این امر تنها منوط به یک فعالیت فرهنگی عظیم و انقلاب گونه در چهارچوب یک تشکل واحد معماری است  تا در نهایت در یک رابطه متقابل با پیشرفت هریک از طرفین، شاهد پیشرفت معماری در جامعه خویش باشیم.

در روش تحقیق موضوع، ابتدا منابع مرتبط مورد بررسی قرار گرفت و به صورت کتابخانه ای سوابق موضوع ، جمع آوری گردید. به منظور آزمون فرضیه، رشد خلاقیت در فضاهای آموزشی به صورت میدانی مورد تحقیق قرار گرفت. در این بررسی محدودیت ها، قابلیت ها و انتظارات افراد از طریق مشاهده شناسایی شدند .در این راستا پرسشنامه ها در بین تعدادی از دانشجویان معماری توزیع گردید که پس از حذف پرسشنامه های مخدوش مورد تحلیل واقع شدند.جامعه آماری این تحقیق به صورت مستقل تصادفی ساده از میان دانشجویان دانشکده های معماری دانشگاه های علم و صنعت، شهید بهشتی، تربیت مدرس و تهران انتخاب گردید. پس از انجام مطالعات میدانی، به بررسی و تجزیه و تحلیل خصوصیات کالبدی فضاهای مورد مطالعه پرداخته شد و بر اساس نتایج به دست آمده  ویژگی های تاثیرگذار در ارتقای خلاقیت ارائه گردید. در ادامه داده های بدست آمده از پیمایش فضاهای آموزشی، تجزیه و تحلیل و سپس تعبیر و تفسیر شدند. تفاسیر صورت گرفته از اطلاعات بدست آمده در راستای تجزیه و تحلیل عوامل مؤثر بر ارتقا و رشد خلاقیت در فضاهای آموزشی افزایش کیفیت فضایی انجام شد. در نهایت چیدمان مبلمان به عنوان موثرترین اولویت دانشجویان در ایجاد فضای آموزشی مناسب و بارور کننده خلاقیت دانشجو  به عنوان نتایج تحقیق مطرح شد.

دانلود فهرست مطالعات پردیس فرهنگی معماری ایران

قابل توجه دوستان عزیز

با توجه به محتوا و کیفیت رساله ها و نقشه های ارائه شده قیمت ها به صورت حداقل تعریف شده است؛ و تمامی رساله های ارائه شده در سایت مطابق با استانداردها و آیین نامه های پژوهشی تدوین گردیده است. همچنین تمامی فایل های نقشه با نرم افزار اتوکد طراحی گردیده است و کاملا قابل ویرایش هستند .همینطور رندر ها ، پوسترها و شیت بندی های هر کار با بالاترین کیفیت ارائه شده است. لازم به ذکر است رساله ها و نقشه های ارائه شده درسایت bankarc  در هیچ سایت دیگری وجود ندارد. لذا تمامی حقوق مادی و معنوی برای این سایت محفوظ  است و هرگونه کپی برداری در سایت های دیگر پیگرد قانونی دارد.

توجه! لطفا  هنگام تایپ ایمیل خود از وارد کردن www خودداری فرمائید.

پس از پرداخت آنلاین لینک دانلود فایل همان لحظه به طور خودکار به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

جهت آموزش خرید از سایت اینجا کلیک کنید.


———————————————————————————————————————————————————————————————

نام محصول:رساله پردیس فرهنگی معماری ایران، کارشناسی ازشد معماری
قیمت ۳۵ هزار تومان
فرمت فایل:word
تعداد صفحات:۲۱۰ صفحه
حجم فایل:۲۰
 مگابایت

قابل پرداخت با کلیه کارت های بانکی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا