آرشیو مطالعات های معماری(کلیک کنید)فرهنگی

مطالعات پردیس گفتگوباخویشتن (مجموعه ای برای آرامش)

کد محصول:۱۰۵۴

چکیده:

در این روزگاران که زمین آبستن گذار از هزاره ای به هزاره ای دیگر است، مناسبات اجتماعی، فرهنگی، صنعتی و الگوهای زندگی روزبروز بر تعداد کلان شهرها و شهروندان آنها می افزاید. زندگی آدمیان در چنین مجتمع های زیستی، به ویژه در کشورهای جهان سوم و در حال توسعه دست خوش بسیار تنش ها و ناآرامی هاست که حاصلی جز فشارهای ذهنی و روانی برای عموم آنها ندارد و با توجه به این که طبق آمار منتشر شده مبتلایان به اضطراب، ترس، نگرانی و افسردگی بیشترین آمار را در جهان دارا می باشند و این بیماری ها به صورت یکی از مشکلات عمده جوامع کنونی در آمده است. بسیاری از روانشناسان راه رهایی از فشار های روانی را دور شدن از محیط پر تنش،‌ مسافرت کردن، استراحت کردن و همجواری با محیط طبیعی می دانند زیرا دوری از این محیط فرصتی جهت بهبود و سازگاری صحیح برای این گونه افراد فراهم می کند. در این رساله سعی بر آن بوده است تا با بررسی مبانی نظری تاثیر گذار بر ذهنیت آدمی و شناخت عوامل موثر بر تامین آرامش روان انسان، به خصوص معماری و فضا و نقش آن در این مهم، مجموعه ای تحت عنوان پردیس گفتگوباخویشتن  در یکی از مناطق کلان شهر تهران، در قالب بخش عملی این رساله شکل یابد. این مجموعه با ارائه گونه ای از معماری کمینه گرا سعی در خلق فضاهایی دارد که برای مراجعین، تجربه ای در جهت دریافت و نیل به آرامش ذهنی که همانا غایت نهایی زندگی آدمی است را، رهگشا باشد. پردیس گفتگوباخویشتن نیز یک مجموعه آموزشی، استراحتی،‌ درمانی، ‌تفریحی برای همه افرادی است که از فشارهای زندگی،‌ دچار خستگی و ناراحتی عصبی شده اند و با اقامت در این مجموعه که در میان طبیعت و در محیطی آرام واقع شده می توانند به استراحت پرداخته و نیروی از دست رفته را به دست آورند.  کمبود این مکان در تهران محرز است و سعی بر آن شده است که در این پروژه این نیاز بر طرف شود.

کلید واژه: آرامش،‌ تنش، اضطراب،‌روان، انرژی درونی،‌ذهن کیهانی، خودآگاهی، تمرکز، سادگی، خلوص، فضا، کمینه گرایی، عمق، تعالی، نور، آب

دانلود فهرست رساله پردیس گفتگوباخویشتن (مجموعه ای برای آرامش)

قابل توجه دوستان عزیز

با توجه به محتوا و کیفیت رساله ها و نقشه های ارائه شده قیمت ها به صورت حداقل تعریف شده است؛ و تمامی رساله های ارائه شده در سایت مطابق با استانداردها و آیین نامه های پژوهشی تدوین گردیده است. همچنین تمامی فایل های نقشه با نرم افزار اتوکد طراحی گردیده است و کاملا قابل ویرایش هستند .همینطور رندر ها ، پوسترها و شیت بندی های هر کار با بالاترین کیفیت ارائه شده است. لازم به ذکر است رساله ها و نقشه های ارائه شده درسایت bankarc  در هیچ سایت دیگری وجود ندارد. لذا تمامی حقوق مادی و معنوی برای این سایت محفوظ  است و هرگونه کپی برداری در سایت های دیگر پیگرد قانونی دارد.

توجه! لطفا  هنگام تایپ ایمیل خود از وارد کردن www خودداری فرمائید.

پس از پرداخت آنلاین لینک دانلود فایل همان لحظه به طور خودکار به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

جهت آموزش خرید از سایت اینجا کلیک کنید.


———————————————————————————————————————————————————————————————

نام محصول: مطالعات پردیس گفتگوباخویشتن (مجموعه ای برای آرامش)
قیمت ۳۰ هزار تومان
فرمت فایل:word
تعداد صفحات:۱۸۰ صفحه
حجم فایل:۷
مگابایت

قابل پرداخت با کلیه کارت های بانکی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا