آرشیو پاورپوینت های معماری(معماری اسلامی،معماری معاصر،انسان طبیعت معماری،مبانی نظری معماری)(کلیک کنید)انسان طبیعت معماری

پاورپوینت تقارن در معماری

کد:B150
تقارن جزئی از معماری است که در همه حجمهای خارجی و فضاهای داخلی به طور مشخص و قابل توجه وجود دارد، در واقع آنچه یک فضا را به هماهنگی، تناسب و زیبایی میرساند، تقارن موجود در فضاست.
در ریاضیات و فیزیک انواع مختلفی از تقارن را میشناسیم: محوری، مرکزی، تکراری، تعویضی و… . در سال ۱۹۲۴ جورج پولیا اثبات کرد برای تزئینات دو بعدی، ۱۷ نوع تقارن وجود دارد و جالب است که مصریان باستان از هر ۱۷ نوع در تزئینات بناهای خود استفاده کردهاند. اما آنچه بیشتر در معماری مورد استفاده قرار میگیرد، تقارن متقابل و تکراری است.تقارن متقابل یا همان تقارن محوری، تقارنی است که نسبت به یک محور ایجاد میشود و با دوران ۱۸۰ درجه حول محور عمودی یا افقی به وجود میآید. به این ترتیب اجسام مشابه، فاصله یکسانی نسبت به محور خواهند داشت؛ تقارن متقابل در طبیعت بسیار دیده میشود و به نوعی تعادل را نیز یادآوری میکند. به طور مثال وقتی اتاقی را چیدمان میکنیم، اگر مبلمان دارای یک کاناپه دو نفره و دو مبل تک نفره باشد، باید دو مبل تکی را به شکلی متقارن در دو سمت کاناپه قرار دهیم، زیرا اگر مبلهای تکی در یک طرف قرار گیرند حالت سنگینی و عدم تعادل در یک سمت به وجود می آید.

b150

پس از پرداخت آنلاین لینک دانلود فایل همان لحظه به طور خودکار به ایمیل شما ارسال خواهد شد.
جهت آموزش خرید از سایت اینجا کلیک کنید.

————————————————————————————————————-
نام محصول:پاورپوینت تقارن در معماری
قیمت:۸هزار تومان
فرمت فایل:powerpoint
تعداد صفحات ۵۸صفحه
حجم فایل۸ مگابایت

قابل پرداخت با کلیه کارت های بانکی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا