پاورپوینت های دروس معماریمعماری معاصر

پاورپوینت تحلیل و بررسی آثار فرامرز شریفی به همراه پلان ها و تصاویر

کد:B144

آثار فرامرز شریفی متاثر از اندیشه های معمارانی چون ماریو بوتا، رنزو پیانو، مایکل گریوز، کارلو اسکارپا و هوشنگ سیحون است. شش سال تحصیل زیر نظر هوشنگ سیحون در دانشکده هنرهای زیبا، تجربه پرباری را برای شریفی به همراه داشته است. او اخلاق در طراحی معماری، استفاده بجا و درست از مصالح و سادگی مینیمالیستی در طرح را از سیحون آموخته است.

آثار معماری او از لحاظ تنوع مصالح، حجم های خالص و توپر، تاکید بر محورهای تقارن، سازمان دهی های مرکزی، فضاهای محصور شده در فرم هندسی معین به معماری کلاسیک نزدیک است. از این رو می توان آثار او را تلاشی برای تلفیق سلیقه کلاسیک در کالبدی مدرن دانست. حجم های ساختمان های او سنگین، توپر و دارای سلسله مراتب فضایی کلاسیک هستند. بخش های متصل به زمین با مصالخ خشن تر و سنگهای چند ضلغی بندکشی شده پوشیده می شود و انتهای ساختمان با سقفهای شاخص، تعریف می شود. سطوح بناهای او معمولاً با قاب بندی هایی تقسیم می شوند که از اختلاف سطح یا اختلاف رنگ و جنس مصالح ایجاد شده است. نماها همواره متوازنند و این توازن یا از طریق تقارن و یا با ایجاد تعادل میان فضاهای پر و خالی نما حاصل شده است. استفاده از احجام خالص و قواعد هندسی مشخصه نماها و فضاهای داخلی آثار شریفی است.

فرامرز شریفی معماری است که به معنای واقعی واژه در معماری «کلاسیک» تعریف می شود. او کارهای خود را با نظم، دقت و وسواس فوق العاده ای طراحی می کند و در طول اجرا، ساخت و تکمیل بنا، بر اجرای عملیات نظارت مستقیم و مستمر و نظم دارد و با مهارت خاص خود و صرف وقت و هدایت دقیق سازنده، پرداخت درست و کاملی به محصول نهایی خود می دهد، که علاوه بر جوابگویی به نیازهای طرح و ضوابط و مقررات ساختمانی موجود و درخواست های سفارش دهنده، سلیقه های معمارارانه ای را محقق می سازد.

b144

پس از پرداخت آنلاین لینک دانلود فایل همان لحظه به طور خودکار به ایمیل شما ارسال خواهد شد.
جهت آموزش خرید از سایت اینجا کلیک کنید.

————————————————————————————————————-
نام محصول:پاورپوینت تحلیل و بررسی آثار فرامرز شریفی به همراه پلان ها و تصاویر
فرمت فایل:powerpoint
تعداد صفحات 67صفحه
حجم فایل5 مگابایت

قابل پرداخت با کلیه کارت های بانکی

قیمت قبل از تخفیف 120000 تومان

دکمه بازگشت به بالا