مرمت ابنیه

پروژه مرمت و احیای خانه جلال آل احمد در تهران به همراه پلان ها

کد:M 121

یکی از مهمترین اصولی که در امر مرمت واحدهای معماری-شهری می توان به آن اشاره نمود حفظ اصالت بنا و یا مجموعه شهری است.اصالت تنها در حفظ ظاهر بنا نیست.بلکه شامل اصالت در طرح،اصالت در طرز ساخت،اصالت در محیط پیرامون و اصالت در مصالح می باشد.رعایت نکردن یکی از اصول یاد شده در مرمت باعث خدشه دار شدن اصالت کلی بنا می شود و ممکن است عواقب جبران ناپذیری در بر داشته باشد. توجه به اینکه هر بنای تاریخی در یک بستر خاص اجتماعی و فرهنگی و اقلیمی جای دارد لذا مرمت آن مستلزم دقت و شناختی همه جانبه است این عوامل از بافت شهر تا سایـر جوانب تاریخی، اجتماعی، فرهنگی، مذهبـی، اقتصادی، سیاسی و غیره را شامل میگردد. با توجه به اینکه سازه خانه جلال احمد تقریباً سالم می باشد و بنا در کلیت خود دچار تغییر اساسی نشده است بنابراین در ارائه طرح مرمت ، بیشتر جنبه حفاظت اثر مورد نظر بوده است. با توجه به اینکه بنا هم دارای ارزش تاریخی – فرهنگی می باشد و هم متعلق به یکی از شخصیت های مهم ادبی کشورمان می باشد ، ارزش بنا را برای حفاظت و نگهداری آن دو چندان کرده است.

 این خانه در سال ۱۳۳۰ تا ۱۳۳۲ به همت جلال و با کمک سرهنگ معینی برای این زوج هنرمند ساخته شد تا با خیالی آسوده در مکانی آرام و زیبا به خلق نوشته‌های بی رقیب خود بپردازند. امروزه وقتی در گوشه و کنار خانه موزه جلال آل احمد گام برمی‌دارید گویی که در کنار این دو نویسنده‌ی بزرگ نشسته‌اید و از حس و حال زندگی آن‌ها لذت می‌برید. حوضی آبی رنگ و با صفا در حیاط خانه به چشم می‌خورد که منظره‌ای خاص به این بنا بخشیده و به خنکای فضا کمک می‌کند. حتما در بازدید از اتاق‌های مختلف خانه موزه جلال آل احمد به محیط دوست داشتنی آن دقت کنید و مطمعن باشید که با تماشای کتابخانه‌ی آن‌ها بیش از قبل شیفته‌ی جلال و سیمین می‌شوید. ساختمان ۲۲۰ متر مربع زیر بنا دارد و در ۲ طبقه خود نمایی می‌کند. اتاق نشیمن، آشپزخانه، کتابخانه و سرویس‌ها در طبقه همکف قرار دارند و اتاق نشیمن خصوصی در طبقه دوم ایجاد شده است. نمای خانه بسیار ساده است و همچون یک خانه‌ی رویایی با آرامش خوش شما را افسون می‌کند.

پس از پرداخت آنلاین لینک دانلود فایل همان لحظه به طور خودکار به ایمیل شما ارسال خواهد شد.
جهت آموزش خرید از سایت اینجا کلیک کنید.

——————————————————————————————————————-
نام محصول: پروژه مرمت و احیای خانه جلال آل احمد در تهران به همراه پلان ها
قیمت:۲۴هزار تومان
فرمت فایل: پاورپوینت
تعداد صفحات: ۷۸
حجم فایل:۱۰ مگابایت

قابل پرداخت با کلیه کارت های بانکی

پروژه مرمت و احیای خانه جلال آل احمد در تهران به همراه پلان ها،پروژه مرمت و احیای خانه جلال آل احمد در تهران به همراه پلان ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا