رساله معماریموزه

مطالعات طراحی موزه ملی بابل ( عراق )

کد محصول:1047

چکیده:

امروزه بر هیچکس پوشیده نیست که یکی از عوامل مهمی که موجب رشد و پیشرفت جامعه بشری از نقطه نظر فرهنگی و اجتماعی می گردد همانا موزه ها و مراکز فرهنگی هستند . در جوامع پیشرفته موزه ها وظیفه یافته اند اشیایی را که از لحاظ فرهنگی ارزشمندند نگهداری کرده و تا سر حد امکان از ویرانی و زوال مصون بدارند .
موزه از خلال ارزشهایی که حاوی آنهاست منظری عینی از جهان سه بعدی را در ذهن بازدید کنندگان خود متبادر می سازد و به آنان امکان می دهد که روح نافذ خویش را در مورد میراث خود و سایر اقوام و ملل، بکار بسته و از این راه سلیقه شان را شکل بخشیده به کنجکاوی خویش میدان عمل میدهند .
نخستین وظیفه هر موزه ای مشخص ساختن جامعه مخاطب خویش و دریافت نیازهای آن ، اعم از کلی و جزئی است و با استناد به طبقات اجتماعی اقلیتها و سطح فکری آحاد آن جامعه ، برنامه هر موزه ای با ملاحظه گسترده و دیدگاه مجموعه هایش روشن میگردد . بطور کلی یک موزه باید بتواند مورد استفاده کلیه طبقات مردم با هر نوع زمینه فکر ی و فرهنگی قرار گیرد . این رساله از ده  فصل تشکیل شده است .
•    فصل اول مقدمه ای است بر ضرورت و هدف از ایجاد طرح و روند مطالعات .
•    پژوهش در معماری در موفقیت و ادامه حیات حرفه معماری اهمیت ویژه ای دارد. تحقیق معماری در طول تاریخ این رشته وجود داشته است که در فصل دوم به این مهم پرداخته شده است .
•    فصل سوم خلاصه ای از اینکه تمدن در کجا آغاز شده است؟ این نیز سؤالی است که به نوبة خود بدون جواب خواهد ماند . و لیکن در این فصل بیشتر در مورد شناخت تمدن بین النهرین و بالاخص خود دوره تاریخی مختص به بابل میباشد .
•    فصل چهارم و پنجم به مفاهیم مرتبط با موضوع پرداخته و پس از تعریف و شناخت هنر ، به نقش و جایگاه موزه در جامعه اشاره شده است .•    فصل ششم نمونه ها و مصادیق داخلی و خارجی مورد مطالعه قرار گرفته شده است.
•    در فصل هفتم به بررسی اصول و ضوابط طراحی فضاهای مورد نیاز پرداخته و با استخراج استانداردهای بین المللی از منابع معتبر ظوابط حاکم بر طراحی هر کدام از فضاها را بدست آورده ایم .
•    در فصل هشتم به شناخت شهر بابل از جنبه های گوناگون همچون بررسی فرهنگی ، ویژه گی های محیطی ، ارتباطات و دسترسی های منطقه پرداخته می شود . در اینجا میتوان به شناخت جامعی از خصوصیات شهر دست یافت تا بر مبنای آن با بینش عمیق تری به طراحی معماری پرداخت .
•    از مهمترین اصول طراحی معماری شناخت کامل خصوصیات سایت مورد طراحی می باشد که در فصل نهم به آن می پردازیم . •    در فصل دهم مختصری در مورد روند طراحی بحث نموده ام ، و در آخر نقشه ها و مدارک طرح تهیه و تنظیم گردیده است .

دانلود فهرست رساله موزه ملی بابل(عراق)

قابل توجه دوستان عزیز

با توجه به محتوا و کیفیت رساله ها و نقشه های ارائه شده قیمت ها به صورت حداقل تعریف شده است؛ و تمامی رساله های ارائه شده در سایت مطابق با استانداردها و آیین نامه های پژوهشی تدوین گردیده است. همچنین تمامی فایل های نقشه با نرم افزار اتوکد طراحی گردیده است و کاملا قابل ویرایش هستند .همینطور رندر ها ، پوسترها و شیت بندی های هر کار با بالاترین کیفیت ارائه شده است. لازم به ذکر است رساله ها و نقشه های ارائه شده درسایت bankarc  در هیچ سایت دیگری وجود ندارد. لذا تمامی حقوق مادی و معنوی برای این سایت محفوظ  است و هرگونه کپی برداری در سایت های دیگر پیگرد قانونی دارد.

توجه! لطفا  هنگام تایپ ایمیل خود از وارد کردن www خودداری فرمائید.

پس از پرداخت آنلاین لینک دانلود فایل همان لحظه به طور خودکار به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

جهت آموزش خرید از سایت اینجا کلیک کنید.


———————————————————————————————————————————————————————————————

نام محصول: مطالعات طراحی موزه ملی بابل (عراق)
قیمت 14 هزار تومان
فرمت فایل:word
تعداد صفحات:250 صفحه
حجم فایل:5
مگابایت

قابل پرداخت با کلیه کارت های بانکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا