رساله معماریسایر بناها

مطالعات و رساله خانه سالمندان

کد محصول:1030

چکیده:

هنگامي که فردي سالمند به يک آسايشگاه سالمندان سپرده مي شود ، در واقع مرحله اي جديد از زندگي خود را آغاز مي کند . با توجه به تجارب و دانشي که اين شخص در زندگي خود کسب کرده ، اين دوران مي تواند از    پربار ترين دوران زندگي او باشد . فردوسي با 71 سال عمر کتاب معروف خود ، شاهنامه را در پايان عمر تمام کرد. شيخ مصلح الدين سعدي شيرازي 82 سال عمر کرد و تا آخرين دوران زندگي به نصايح و اندرز اشتغال داشت .چرچيل نخست وزير انگلستان ، با 91 سال عمر برنده ي جايزه نوبل در ادبيات و سياستمدار مطرح دوره ي خود بود . ميکل آنژ در 81  سالگي ، رايم اثر مشهور خود را عرضه داشت و تا آخر عمر در کليساي سن پير مشغول کار بود . از اين نمونه ها در تاريخ بشر فراوان است . پس اولين گام در طراحي مرکزي براي سالمندان ، تغيير نگرش نسبت به افراد سالخورده است . اگر ديد ما به اين افراد ، به صورت افرادي بيمار ، ناتوان و نيازمند مراقبت باشد ، ناگزير طراحي ما به بيمارستان شبيه خواهد شد .  آسايشگاه سالمندان در واقع تنها نقش محل سکونت را براي سالمندان ايفا نمي کند ، بلکه اين مکان محل برخوردهاي اجتماعي ، شرکت در مراسم مذهبي و جشن ها ، آموزشي ، کارهاي دستي گذران اوقات فراغت ، ورزش و تفريح او خواهد بود . بنابراين لزوم تنوع و انعطاف پذيري در طرح چنين فضايي واضح است .

مقصود اصلي در اين پروژه ارائه رهنمودها و معيارهاي طراحي معماري خانه هاي سالمندان مناسب سالمنداني است که از ذهن و جسم فعالي برخوردار مي باشند و يا از برخي جنبه هاي داراي معلوليت جسمي هستند و احتياج به مراقبت پزشکي ، تغذيه و بهداشت در شرايط خاص دارند . آسايش و ايمني سالمندان از نکات مهم در طراحي خانه براي سالمندان مي باشد که با رعايت استانداردهاي موجود و در نظر گرفتن فرهنگ زيستي و شرايط جسمي اين رده سني تأمين خواهد شد .

امکانات درماني يکي از اساسي ترين نيازهاي اين دوران به شمار مي رود که با ايجاد درمانگاه بخش فيزيوتراپي و استخر ( هيدروتراپي ) و ديگر تسهيلات بهداشتي و درماني در طرح به اين مسئله توجه شده است . علاوه بر اين سعي شده تا با طراحي منظري مناسب محيطي آرام ، زيبا ، و صميمي به وجود آيد تا علاوه بر حفظ ارتباط افراد با فضاي باز ، سلامت جسمي و رواني آنان نيز تأمين گردد . ايجاد مسيرهاي پياده روي ، دوچرخه سواري ، فضاي باغباني و طراحي فضاي بازي براي کودکان از جمله راهکارهايي مي باشد که جهت ارتقاء کيفيت مکاني در نظر گرفته شده است و در پاسخ به نيازهاي اجتماعي و حفظ ارتباط سالمندان با جامعه نيز  فضاهايي چون سالن اجتماعات ، کلاسهاي فرهنگي هنري ، انجمن ها و … در طرح پيش بيني شده است .

دانلود فهرست رساله خانه سالمندان

قابل توجه دوستان عزیز

با توجه به محتوا و کیفیت رساله ها و نقشه های ارائه شده قیمت ها به صورت حداقل تعریف شده است؛ و تمامی رساله های ارائه شده در سایت مطابق با استانداردها و آیین نامه های پژوهشی تدوین گردیده است. همچنین تمامی فایل های نقشه با نرم افزار اتوکد طراحی گردیده است و کاملا قابل ویرایش هستند .همینطور رندر ها ، پوسترها و شیت بندی های هر کار با بالاترین کیفیت ارائه شده است. لازم به ذکر است رساله ها و نقشه های ارائه شده درسایت bankarc  در هیچ سایت دیگری وجود ندارد. لذا تمامی حقوق مادی و معنوی برای این سایت محفوظ  است و هرگونه کپی برداری در سایت های دیگر پیگرد قانونی دارد.

توجه! لطفا  هنگام تایپ ایمیل خود از وارد کردن www خودداری فرمائید.

پس از پرداخت آنلاین لینک دانلود فایل همان لحظه به طور خودکار به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

جهت آموزش خرید از سایت اینجا کلیک کنید.


———————————————————————————————————————————————————————————————

نام محصول: مطالعات و رساله خانه سالمندان
قیمت 12 هزار تومان
فرمت فایل:word
تعداد صفحات:191 صفحه
حجم فایل:16
 مگابایت

قابل پرداخت با کلیه کارت های بانکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا