مرمت ابنیه

پروژه مرمت و احیای خانه موتمن الاطبا تهران به همراه پلان ها

کد:M 131

خانه موتمن الاطبا از خانه‌های مربوط به دوره قاجار است. این خانه تاریخی متعلق به میرزا زین‌العابدین‌خان دنبلی‌ ضرابی ملقب به موتمن‌الاطبا فرزند میرزا محمدخان و نواده میرزا احمدخان صبور، پزشک دربار ناصرالدین‌شاه بوده است. موتمن‌الاطبا، از پزشکان نامی ایران در زمان قاجار، اولین فارغ‌التحصیل دارالفنون و از شاگردان دکتر تلوزان فرانسوی بوده است. او از بزرگ‌ترین جراحان زمان خود بود. همچنین به شعر و ادبیات علاقه فراوانی داشت و به حکیم ابوالقاسم فردوسی بسیار علاقه‌مند بود. میرزا زین‌العابدین‌خان در سال ۱۲۸۷ خورشیدی در تهران درگذشت.

عمارت موتمن‌الاطبا، اولین خانه سه‌طبقه در ایران است که در سال ۱۲۶۲ خورشیدی ساخته شده است. این خانه تاریخی ۸۰۰ مترمربع مساحت دارد و مانند همه خانه‌های دوره قاجاریان بخش‌های مانند اندرونی و بیرونی دارد. البته در طی زمان بخش‌هایی از آن دچار تغییر شده است. حمام اختصاصی خانه نیز در حال حاضر دیگر وجود ندارد و به ساختمانی دیگر بدل شده است همچنین باغی که زمانی بخشی از این عمارت بود، از آن جدا شده و در آن ساخت‌وساز انجام شده است. از زبان مالک این خانه، آقای موتمن‌زاده، در زمان ثبت ملی آن نقل شده است که این خانه در زمان خود یکی از بهترین ساختمان‌های شهر تهران بوده است؛ به‌طوری‌که وقتی ناصرالدین‌شاه از وجود آن مطلع می‌شود، از حکیم خود می‌پرسد چطور او خانه‌ای سه‌اشکوبه (سه‌طبقه) ساخته و حتی از این خانه بازدید می‌کند.

البته شهرت این خانه فقط به‌خاطر قدمت تاریخی آن نیست. در همه‌جای دنیا محل فیلم‌برداری فیلم‌ها و سریال‌های محبوب از جاذبه‌های دیدنی محسوب می‌شوند و مردم دوست دارند از آن‌ها دیدن کنند. این عمارت نیز از این موضوع مستثنا نیست. این خانه تاریخی یکی از محل‌های فیلم‌برداری سریال خانگی شهرزاد بوده است: خانه پدری فرهاد در سریال شهرزاد، جایی که عاشقانه‌های فرهاد و شهرزاد در آن رقم خورده است.

پس از پرداخت آنلاین لینک دانلود فایل همان لحظه به طور خودکار به ایمیل شما ارسال خواهد شد.
جهت آموزش خرید از سایت اینجا کلیک کنید.

——————————————————————————————————————-
نام محصول: پروژه مرمت و احیای خانه موتمن الاطبا تهران به همراه پلان ها
قیمت:۲۹ هزار تومان
فرمت فایل: پاورپوینت
تعداد صفحات: ۱۴۵
حجم فایل:۱۰ مگابایت

قابل پرداخت با کلیه کارت های بانکی

پروژه مرمت و احیای خانه موتمن الاطبا تهران به همراه پلان ها،پروژه مرمت و احیای خانه موتمن الاطبا تهران به همراه پلان ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا